Ferroli Arıza Çözümleri

Ferroli Kombi A01 Hatası

Ferroli Kombi A01 Hatası

Ferroli kombilerin modellerine göre arıza kodları da değişir. Fakat A01 arıza kodu hemen bütün modellerde aynı soruna tekabül eder. Ferroli kombilerde brülörde yanma olmaması durumunda bu arıza kodu ortaya çıkar. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse kombinin ateşleme yapamaması durumunda A01 arıza kodu verir.

A01 arıza kodu aldığınızda ilk kontrol etmeniz gereken şey eve doğalgaz gelip gelmediğidir. Bunun kontrolünü ocakta yapabilirsiniz. Eğer ocak yanıyorsa doğalgaz vardır. Eğer yanmıyor ise önce evin içinde ki, sonra da evin dışında ki vanayı kontrol etmek gerekir. Eğer vanalar da açıksa o zaman size doğalgaz hizmetini sağlayan firma ile görüşmeniz gerekir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Eğer kombiye gaz geldiğinden emin olduysak ve hala ateşleme yapmıyorsa bu aşamada yapmamız gereken şey kombiye reset atmak olacaktır. Ferroli kombilerin neredeyse tüm modellerinde ön panel üzerinde “reset” yazan bir tuş bulunur. Bu tuşa basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. İsterseniz resetleme işlemini birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

Resetleme işlemi de kombideki sorunu düzeltmediyse bu aşamada daha fazla müdahale etmemeniz gerekir. Muhtemel olarak sorun gaz valfi arızası, ateşleme elektrodu arızası ya da elektronik kart arızası olabilir ve bu arıza durumlarının hiçbirine siz müdahale etmemelisiniz. Alanında uzman bir Ferroli servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Sizin yapacağınız müdahale kombide daha büyük hasarlara neden olabilir ve size mali açıdan daha büyük bir külfet yükleyebilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Ferroli Arıza Çözümleri

    Son Yorumlar

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR