Ferroli Kombi D1 Hatası

Ferroli kombilerde her karşımıza çıkan arıza kodu kombinin arızalı ya da bozuk olduğu anlamına gelmez. Bazı durumlarda sadece kullanıcıyı bilgilendirmek için de arıza kodları yanar. D1 arıza kodu da bu kodlardan biridir. Bu nedenle kombinin ekranında D1 arıza kodunu gördüğünüzde servisi aramanıza ya da kombi bozuldu diye reset atmanıza ve ya onarmanıza gerek yoktur.

ferroli kombi d1 hatası

Ferroli kombilerde D1 arıza kodu kombi su almaya başladığında yanar. Sıcak kullanım suyu çekilirken ve içinde ki suyu boşaltırken D1 arıza kodu yanar. D1 arıza kodunun yanında da musluk sembolü yanar. Hem D1 kodu, hem de musluk sembolü işlem bitene kadar yanmaya devam eder. İşlem bittikten sonra ikisi de kendiliğinden geçer.

Eğer kombinin su alma ile ilgili bir arızası var ise bunun hata kodu D1 olmaz D4 olur. Bu durumda servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz. Fakat D1 hata kodu değil bir uyarı, bir bilgilendirme kodudur. Eğer D1 kodu uzun süre boyunca gitmiyor ve sabit ise o zaman bir sorundan bahsedebiliriz.

D1 hata kodunun sabit bir şekilde kalması muhtemel bir elektronik kart arızası olabilir. Eğer birkaç saat boyunca gitmiyorsa o zaman servisi arayarak sorunu iletebilirsiniz. Gelen ekipler elektronik kartı inceleyerek sorun var ise bunu yenisi ile değiştirecektir. Elektronik kartların tamiri pek mümkün olmadığı için yenisi ile değiştirmek hem daha sağlıklı, hem de maliyet açısından aşağı yukarı aynıdır.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org