Ferroli Kombi D4 Hatası

Ferroli Kombi D4 Hatası

Ferroli kombiler arıza durumlarını belirli kodlar ile kullanıcılara bildirir. Fakat bu kodlar her zaman bir hata ya da arıza olduğu anlamına gelmez. Bazı durumlarda uyarı ya da bilgilendirme amacı ile de hata kodu verebilir. Örneğin kombi sıcak su yüklerken ekranda D1 hatası verir. Fakat sıcak su yüklemesi ile ilgili bir arıza tespit ettiğinde D4 arıza kodu verir.

Kombi D4 arıza kodu vermiş olduğunda ilk yapılması gereken su yüklemesinin bitmesini beklemek olmalıdır. Sıcak su yüklendikten sonra kod düzeliyorsa bir problem yoktur. Fakat kod gitmiyor ise ve kombi sürekli olarak sıcak su almaya devam ediyorsa o zaman bir sorundan bahsedilebilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Ferroli kombi D4 arızası verdiğinde ve bu arıza kendiliğinden geçmediğinde yapılması gereken şey kombiye reset atmaktır. Atılan reset sonrasında d4 hata kodu düzelebilir. Ferroli kombiye reset atmak oldukça kolaydır Çünkü ön panelde üzerinde “reset” yazan bir tuş bulunur. Bu tuşa bir kere basmak kombinin resetlenmesi için yeterlidir. Eğer sorun düzelmezse resetleme işlemini 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Resetleme işlemine rağmen sorun düzelmiyorsa o zaman teknik servisi arayarak profesyonel yardım isteyebilirsiniz. Sıcak su sensörü ile ilgili, su borusu ile ilgili ya da elektronik kart ile ilgili bir sorun olabilir. Gelen teknik ekip sorunun ne olduğunu tespit ederek gerekli işlemi yapacak, sorunu ortadan kaldıracatır.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org Altus Servis Profilo Servis