Ferroli Kombi E5 Arızası

Ferroli Kombi E5 Arızası

Ferroli kombilerde ortaya çıkan E5 arıza kodu genellikle kombinin çalışmasını engelleyen ciddi bir donanımsal sorundur. Bu nedenle çoğunlukla kullanıcıların müdahale etmemesi gerekir. Ferroli kombinin E5 arıza kodu vermesi prosestat arızasına işaret eder. Bu nedenle biraz teknik bilgi gerektirir.

Prosestat, diferansiyel basınç anahtarı görevini üstlendiği için kombinin çalışmasında kritik bir rol üstlenir. Bu nedenle prosestatta meydana gelen bir arıza kombinin çalışmasına engel olur. Bu durumda birkaç ihtimal vardır; bu ihtimallerden biri prosestatın kontakları açamaması ya da kapamaması olabilir. Diğer ihtimaller ise elektronik kartta bir sorun olması ya da fanın çalışmaması olabilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Böyle bir durumda teknik servisi çağırmadan önce kombiyi resetlemek bir ihtimal işe yarayabilir. Ferroli kombilerin ön panelinde reset tuşu bulunur. Üzerinde “reset” yazan tuşa bir kere basmanız resetlemek için yeterli olacaktır. Eğer elektronik kart ya da sinyallerde geçici bir aksaklık var ise reset işleminden sonra tekrar kurulum yapacağı için düzelebilir. Eğer düzelmediyse başka bir fiziksel müdahalede bulunmadan teknik servisi aramak faydalı olacaktır.

Bu sorun için Ferroli teknik servisi aramış olduğunuzda ekipler arızanın yerinde tespiti için gelecektir. Bu durumda ilk kontrol edilen parça prosestat olacaktır. Prosestatta herhangi bir sorun yoksa fanın çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Eğer fanda da sorun yoksa elektronik kart incelenerek bir sorun var ise yenisi ile değiştirilir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org Altus Servis Profilo Servis