Ferroli Kombi Kırmızı Işık Yanıyor

Ferroli kombilerin yeni modellerinde bir arıza, aksaklık durumunda ya da uyarı durumunda belirli arıza kodları ile kullanıcılara bilgi verir. Fakat eski kombilerde ekran olmadığından yanıp sönen ışıklarla bu sinyal verilir ve sinyaller ile sorunun ne olduğu anlaşılması gerekir.

Ferroli Kombi Kırmızı Işık Yanıyor

Ferroli kombilerde kırmızı ışığın yanması bir sıkıntı ya da aksaklık olduğunun belirtisidir. Fakat tam olarak ne olduğu hakkında kesin bilgi vermez. Eğer kombi çalışmıyor ya da düşük kapasite çalışıyor ise Ferroli servis çağırmadan önce bazı basit kontrolleri yapma gerekir.

İlk kontrol edilmesi gereken şey kombiye doğalgaz gelip gelmediğini kontrol etmektir. Bunun için hem evin dışında ki sayacın yanında bulunan vananın açık olup olmadığı, hem de kombinin yanında ki vananın açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Vanalar açık ise elektrik akımı ile ilgili bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Voltajın düşük ya da düzensiz olması durumu da kombinin çalışmasını etkileyen unsurlardan biridir. Eğer elektrik akımı ile ilgili bir sorun varsa kombi servisini değil elektrikçi ya da elektrik sağlayıcı firma ile görüşmek gerekir.

Kombinin çalışmama ve kırmızı ışığın yanma nedenlerinden bir diğeri de gaz valfi arızası ya da ateşleme sorunu olabilir. Eğer sorun ateşlemede ise siz müdahale etmeden teknik servisi çağırmanız gerekir. Çünkü kombiye fiziksel müdahalede etmek daha büyük sorunlara neden olabilir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org Altus Servis Profilo Servis