Ferroli Arıza Çözümleri

Ferroli Kombi Neden Su Akıtır

Ferroli kombilerde su akıtma problemi sadece Ferroli kombilere özel değil, her markada ortaya çıkan bir sorundur. Çünkü bu açıdan kombilerin çalışma prensibi tamamen aynıdır. Peki, kombilerin su akıtma problemi neyden kaynaklanır?

Kombilerin su akıtma problemi birkaç farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Kombinin bakımının yapılmamış olması, su doldurma hatası, tesisat ya da kombi kullanım hatalarından kaynaklanabilir.

Ferroli Kombi Neden Su Akıtır

Basınçtan kaynaklanma bir su akıtma problemi var ise suyun bar basıncını ayarlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Kombilerde olması gereken basınç 1 ile 2 arasında olmalıdır. Ortalama 1,5 bar basıncı olması idealdir. Eğer bu aralığın dışında bir basınca sahip ise basınç ön panelden ayarlanmalıdır. Ön panelde olması gereken basınç ayarı da görülebilir.

Eğer ayarlamanıza rağmen basınçta stabil bir denge yakalanmadı ise o zaman basınç vanası tam kapatılmamış olabilir. Su basıncını arttıran vanayı sıkıca kapattığınızda sorun kalmayacaktır.

Eğer kombinin bakımları aksatılmışsa kombinin ya da peteklerin su akıtması problemleri olması olasıdır. Eğer böyle bir problem var ise kombinin ve peteklerinin bakımının yapılması yerinde olacaktır. Teknik servisi arayarak bakım hizmeti yapabilirsiniz.

Eğer tesisattan kaynaklı bir problem var ise ve teknik bir bilginiz yok ise müdahale etmeden teknik servisi arayarak sorunu iletebilirsiniz. Servis görevlileri tesisatı inceleyerek problemi teşhis eder, duruma göre bir kalıcı çözüm geliştirirler. Daha sonrasında kombinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Ferroli Arıza Çözümleri

    Son Yorumlar

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR