Ferroli Kombi P01 Arızası

Ferroli Kombi P01 Arızası

Ferroli kombilerde P01 arıza kodu çok nadir görülen ve pek rastlanılmayan bir arıza durumudur. Bu yüzden bu hata kodu alındığında ne yapılması gerektiği pek bilinmez. Eğer kombinin kullanım kılavuzu duruyor ise buradan hata kodunun hangi anlama geldiğine bakabilirsiniz.

Ferroli kombilerde P01 arıza kodu genellikle tesisat suyunun yetersiz olduğu durumlarda ortaya çıkar ve bir arıza durumu değil uyarı sistemi olarak ortaya çıkar. Yani kombiniz P01 arıza kodu verdiğinde teknik servisi aramanıza gerek yoktur. Tesisat su bancını kontrol etmeniz gerekir. Su bar basıncının 1 ile 2 arasında olması gerekir. Duruma göre tesisata su ekleyebilirsiniz. Su eklendiğinde ve basınç istenilen aralığa geldiğinde hata kodu ortadan kalkacaktır.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Kombiye su ekleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Kombinin alt kısmında ya da yan kısmında su doldurma vanası bulunur. Genelde siyah ya da mavi renkte bir plastik ile açılır ve kapanır. Bu plastiği sağ tarafa doğru çevirdiğinizde kombi su almaya başlayacaktır. Zaten çıkan su sesinden bunu anlayabilirsiniz. Suyu doldururken bir yandan da bar basıncını kontrol edin. Bar basıncı 1 ile 2 arasında olduğunda vanayı tekrar kaparak arıza kodunun geçip geçmediğini takip edin.

Eğer bar basıncı normal olmasına rağmen hala P01 arıza kodu veriyorsa sorun muhtemelen elektronik karttadır. Ferroli Servis Merkezini arayarak gelip kartı değiştirmesini isteyebilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org Altus Servis Profilo Servis