Ferroli Kombi A3 Arızası

Ferroli kombilerde A3 hatası kombinin aşırı derecede ısındığı durumlarda ortaya çıkan bir uyarı sistemidir. A3 hatası almış olduğunuzda bunu ciddiye almalı ve gerekli kontrollerin tamamını yapmak gerekir. Ferroli Servisi aramadan önce basit kontrolleri yaparak servise gerek kalmadan sorunu çözebilme imkanınız bulunur. Peki, kombi neden aşırı ısınabilir?

Ferroli Kombi A3 Arızası

Ferroli kombiyi kış konumunda çalıştırıp peteklerin vanalarını da kapattığınızda kombi aşırı derece ısınmaya başlar. Bu ısınmanın kombiye zarar vermemesi için aşırı sıcaklık koruması devreye girer ve kombiyi çalıştırmanızı engelleyebilir. Bu nedenle kış konumunda çalıştırmış olduğunuz kombinin peteklerinin de vanalarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca kombinin altında bulunan peteklere gidiş ve geliş borularında vanalarının açık olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer vanalar kapalı ise bunları da açmak gerekir.

Vanaların açılması durumunda da sorun hala var ise o zaman peteklerin tesisatının tıkanmış olabileceği düşünülmelidir. Ya da peteklerden dönen suyu temizleyen filtre tıkanmış olduğunda da kombi aşırı ısınmaya başlar. Bu yüzden filtreyi temizleyerek tıkanıklığı çözebilirsiniz.

Eğer vanaları açmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa kombiye reset atarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. Kombinin ön panelinde, üzerinde “reset” yazan bir tuş bulunuyor. Bu tuşa bir defa basmanız resetleme işlemi için yeterli olacaktır. Kombinizi bir kerede en fazla 3 kere resetlemek gerekir. Eğer sorun hala çözülmediyse o zaman servisi arayarak daha detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ferroli kombim A3 arızası verirse ne yapmalıyım?

Ferroli kombi A3 arızası, sıcak su sorunlarına neden olabilen bir arızadır. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz ilk şey, kombiyi resetlemektir. Resetleme işlemi için kombinin üzerindeki düğmeleri kullanarak kullanım kılavuzunda yer alan adımları izleyin. Eğer bu işlem sonrası sorun devam ederse, servis ile iletişime geçmeniz önerilir.

Ferroli kombi A3 arızası ne anlama gelir?

Ferroli kombi A3 arızası, kombinin gaz valfi ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Bu sorun, gaz vanası açılmadığında ya da açık kalamadığında ortaya çıkabilir. Bu nedenle, kombinin doğru çalışmasını engeller.

Ferroli kombi A3 arızası nasıl çözülür?

Ferroli kombi A3 arızası genellikle kombinin gaz vanası ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Bu nedenle, arızanın çözülmesi için gaz vanasının kontrol edilmesi ve gerekirse değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlem için bir servis çağırmak en doğru çözüm olacaktır.

Ferroli kombi A3 arızası kaç para tutar?

Ferroli kombi A3 arızasının tamiri için fiyatlar değişebilir. Arızanın nedeni ve onarım yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Bu nedenle, arızanın çözümü için bir servis ile iletişime geçmeniz önerilir.

Ferroli kombi A3 arızası nasıl önlenir?

Ferroli kombi A3 arızasının önlenmesi için düzenli olarak kombinin bakımının yapılması gereklidir. Bakım işlemi, gaz valfi, ısıtma elemanları ve diğer bileşenlerin kontrolünü içermelidir. Ayrıca kombinin doğru kullanımına da dikkat edilmesi gereklidir. Kombiyi yanlış kullanmak, arızalara neden olabilir.

2 Comments

  1. A O3 hatasi peteklere sicak su gitmiyor reset cekiyorum aciliyor basinç yukseliyor sonra yini hata geliyor çeßme sicak su cok sicak akiyor

  2. Aynı hata benim kombidede vardı, peteklerde hava olmamasına rağmen bir türlü çalıştıramadım. Meğer kombinin içinde üstünde sipop kapağı gibi bir alet var havayı ordan alınca durum düzeldi.

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA
Dysonservis.co Buderus-servis.org Vaillant-servis.org Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com 444 55 45 Bosch-servis.org Altus Servis Profilo Servis