Ferroli Arıza Çözümleri

Ferroli Kombi A3 Arızası

Ferroli kombilerde A3 hatası kombinin aşırı derecede ısındığı durumlarda ortaya çıkan bir uyarı sistemidir. A3 hatası almış olduğunuzda bunu ciddiye almalı ve gerekli kontrollerin tamamını yapmak gerekir. Ferroli Servisi aramadan önce basit kontrolleri yaparak servise gerek kalmadan sorunu çözebilme imkanınız bulunur. Peki, kombi neden aşırı ısınabilir?

Ferroli Kombi A3 Arızası

Ferroli kombiyi kış konumunda çalıştırıp peteklerin vanalarını da kapattığınızda kombi aşırı derece ısınmaya başlar. Bu ısınmanın kombiye zarar vermemesi için aşırı sıcaklık koruması devreye girer ve kombiyi çalıştırmanızı engelleyebilir. Bu nedenle kış konumunda çalıştırmış olduğunuz kombinin peteklerinin de vanalarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca kombinin altında bulunan peteklere gidiş ve geliş borularında vanalarının açık olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer vanalar kapalı ise bunları da açmak gerekir.

Vanaların açılması durumunda da sorun hala var ise o zaman peteklerin tesisatının tıkanmış olabileceği düşünülmelidir. Ya da peteklerden dönen suyu temizleyen filtre tıkanmış olduğunda da kombi aşırı ısınmaya başlar. Bu yüzden filtreyi temizleyerek tıkanıklığı çözebilirsiniz.

Eğer vanaları açmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa kombiye reset atarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. Kombinin ön panelinde, üzerinde “reset” yazan bir tuş bulunuyor. Bu tuşa bir defa basmanız resetleme işlemi için yeterli olacaktır. Kombinizi bir kerede en fazla 3 kere resetlemek gerekir. Eğer sorun hala çözülmediyse o zaman servisi arayarak daha detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

2 Yorum

  • Reply
    İlyas

    A O3 hatasi peteklere sicak su gitmiyor reset cekiyorum aciliyor basinç yukseliyor sonra yini hata geliyor çeßme sicak su cok sicak akiyor

  • Reply
    Mehmet Oğraş

    Aynı hata benim kombidede vardı, peteklerde hava olmamasına rağmen bir türlü çalıştıramadım. Meğer kombinin içinde üstünde sipop kapağı gibi bir alet var havayı ordan alınca durum düzeldi.

Görüşünüzü Paylaşın

Ferroli Arıza Çözümleri

Son Yorumlar

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR